MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.TARAFLAR

İşbu sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.

  1. ‘ALICI’ ; (Sözleşmede bundan sonra ‘ALICI’ olarak anılacaktır)
  2. ‘SATICI’ ; (Sözleşmede bundan sonra ‘SATICI’ olarak anılacaktır)

İşbu sözleşmeyi kabul etmekle ‘ALICI’, sözleşme konusu siparişi onayladığı taktirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücretini, vergi gibi ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

2.TANIMLAR

İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıdaki yazılı terimlerin karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.

BAKAN : Gümrük ve Ticaret Bakanı’nı,

BAKANLIK : Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nı,

KANUN : 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’u,

YÖNETMELİK : Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ni (RG:27.11.2014/29188)

İşbu sözleşme ALICININ (Tüketici)’nın mobil cihazındaki uygulama ile işlem yaptığı halleri de kapsamak üzere SATICI’ ya ait www.selinabanyo.com elektronik ticaret internet sitesinde (‘’İnternet Sitesi’’) sipariş vererek satın almak istediği aşağıda belirtilen ürün/hizmetlerin ALICI’ ya şatışı-teslimi ve diğer hususlara ilişkin olarak tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. ALICI bu sözleşmeyi onayladıktan sonra, sipariş verdiği Ürünlerin bedeli ve masrafları seçtiği ödeme yöntemi ile tahsil olunur.
 

3.SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı                    :  Selina Yapı Malz. ve Tekstil San.Tic.Ltd.Şti.

Adres                      :  Mehmet Akif Mah. İnönü Cad. Gürler Sk. No:24 İkitelli/Küçükçekmece/İSTANBUL

Telefon                   : 0(212) 570 65 77-78-79

Fax                          : 0(212) 570 65 73

E-posta                   : [email protected]ı.com.tr

Baka Hesabı          :

YAPI KREDİ BANKASI / HAKKALI ŞUBESİ / ŞUBE KODU:442 / HESAP NO : 9064621 /                

IBAN NO: TR26 0006 7010 0000 0090 6464 21

 

İŞ BANKASI / HALKALI ŞUBESİ / ŞUBE KODU:1117 / HESAP NO: 794079  /    

IBAN NO: TR11 0006 4000 0011 1170 7940 79

 

VAKIFBANK                                                                                                                                                          

IBAN NO: TR42 0001 5001 5800 7303 2844 83

 

FİNANSBANK / YÜZYIL BAĞCILAR ŞUBESİ  /

 IBAN NO:  TR89 0011 1000 0000 0039 5989 62

 

GARANTİ BANKASI / 500 EVLER ŞUBES /

IBAN NO:  TR89 0011 1000 0000 0039 5989 62

 

AKBANK / ATİKALİ İST. ŞUBESİ / ŞUBE KODU:0028 / HESAP NO : 0109737 /

IBAN NO: TR90 0004 6000 2888 8000 1097 37

 

4.ALICI BİLGİLERİ

Ad-Soyad / Ünvanı             :…………………………

Adres                                    :…………………………

Telefon                                :………………………….

E-Posta                                :………………………….

5.SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, FİYAT, ÖDEME VE TESLİMAT

Ürünlerin (malların/hizmetlerin) temel özellikleri Cinsi-Türü, Miktarı, Markası, Modeli, Rengi, Satış Bedeli ve Ödeme (tahsilat Bilgileri) SATICI’ ya ait www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresinde yayınlanmaktadır. ALICI’ nın bildirdiği teslim yeri dahil Teslimat Bilgileri ile Ürün(ler)in temel özellikleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün açıklaması- Adet-Fiyat-Ara Toplam

Ürün/Hizmet açıklaması                                          Fiyatı

Kargo Ücreti                                                               …TL

Sipariş Ödeme Toplamı(KDV dahil)                        …TL

Teslimat Bilgileri                                 

Teslimat Edilecek Kişi                         :

Teslimat Adresi                                   :

Fatura Adresi                                    

Ad/Soyad/Unvan                               :

Adres                                                   :

Tel                                                        :

Fax                                                       :

TC / Vergi No                                     :

Vergi Dairesi                                      :

İL/İLÇE                                                :

6.GENEL HÜKÜMLER

- ALICI, SATICI’ ya ait internet sitesinde sözleşme konusu ürün(ler)ün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme koşulları ile teslimat hakkında ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi olduğunu elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI’ nın ön bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satış sözleşmesinin kurulmasından önce, SATICI tarafından ALICI’ ya verilmesi gereken adresi, siparişi verilen ürün/ürünler hakkında temel özellikleri, ürün/ürünlerin vergiler dahil fiyatlarını, ödeme ve teslimat bilgilerini de eksiksiz ve doğru olarak edindiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

- Sözleşme konusu her bir ürün (yurt dışından ithal edilen ürünler hariç), 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI’ nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresinde ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında ALICI veya ALICI’ nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir.

- SATICI sözleşme konusu ürünü eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun, varsa garanti belgelerini, kullanım kılavuzlarını ve montaj belgelerini teslim etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

- SATICI sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak koşulu ile eşit kalite ve fiyatta farklı ürün tedarik edip ALICI’ nın göstermiş olduğu teslim adresine teslim etmeyi taahhüt eder.

- SATICI sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin olanaksız olduğu hallerde sözleşme yükümlülüklerini yerine getiremez ise, öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak tüketiciye bildireceğini, 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

- ALICI, Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir sebep ile sözleşme konusu ürünün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’ nın sözleşme konusu ürünün teslim yükümlülüğünün sona ereceğinin kabul, beyan ve taahhüt eder.

- ALICI, sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’ nın göstermiş olduğu teslim adresindeki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI’ ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucu ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI’ ya ödenmemesi halinde, ALICI sözleşme konusu ürünün bedelini 3 gün içerisinde ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

- SATICI, tarafların iradesi dışında meydana gelen, önceden öngörülemeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmelerini engelleyici ve/veya erteleyici hallerin oluşması gibi mücbir sebepler ile sözleşme konusu ürünü teslim süresinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ ya bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI, siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süreci engellemesinin ortadan kalmasına kadar ertelenmesini SATICI’ dan talep etme hakkına sahiptir. ALICI tarafından siparişin iptal edilmesi halinde ALICI’ nın EFT/HAVALE olarak yaptığı ödemelerde, ürün tutarı ALICI’ ya 14 gün süre içerisinde EFT/HAVALE yapılan banka hesabına iade işlemi SATICI tarafından yapılması kabul, beyan ve taahhüt edilir. ALICI’ nın  kredi kartı ile yapılan ödemelerinde ise, ürün tutarı, ALICI’ nın ürünü iptal etmesinden 14 gün içerisinde ALICI’ nın ilgili kredi kartı banka hesabına geri iade edilir. ALICI, SATICI tarafından kredi kartına banka yolu ile iade edilen ürün bedelinin ilgili banka tarafından ALICI’ ya yansıtılmaması il ilgili sürecin uzaması ilgili bankanın işlem sürecinden kaynaklandığı, ALICI, oluşan gecikmeler için SATICI’ yı sorumlu tutmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

- SATICI’ nın ALICI tarafından siteye üyelik formunda belirtilen veya ALICI tarafından daha sonra güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer iletişim yoları ile iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla ALICI’ ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. ALICI işbu sözleşme ile SATICI’ nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

- ALICI sözleşme konusu ürün(ler)ü teslim almadan önce kontrol edecek, ezik, kırık, ambalajı yırtılmış ürün(ler)ü kargo şirketine tutanak tutturarak teslim almayacaktır. Teslim alınan sözleşme ürün(ler)ün hasarsız ve sağlam olduğunu kabul edecektir. Cayma hakkını kullanacak ise sözleşme ürün(ler)ü kullanmamalı ve faturası ile beraber iade etmelidir.

- ALICI ile sipariş esnasında kullanılan kredi kartı hamilinin aynı kişi olmaması veya ürünün ALICI’ ya tesliminden evvel, siparişte kullanılan kredi kartına ilişkin güvenlik açığı tespit edilmesi halinde, SATICI, kredi kartı hamiline ilişkin kimlik ve iletişim bilgilerini, siparişte kullanılan kredi kartının bir önceki aya ait ekstresini, kart hamilinin bankasından kredi kartının kendisine ait olduğuna dair yazıyı ibraz etmesini ALICI’ dan talep edebilir. ALICI talebe konu bilgi/belgeleri temin etmesine kadar geçecek sürede sipariş edilen ürün dondurulacak olup, mezkur taleplerin 24 saat içerisinde karşılanmamasına müteakip SATICI siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

- ALICI, SATICI’ ya ait www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, SATICI’ nın bu bilgilerin gerçeğe aykırı nedeni ile uğrayacağı zararları, SATICI’ nın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tanzim edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

- ALICI, SATICI’ ya ait www.selinabanyo.com(internet sitesi) adresini kullanırken yasal mevzuat hükümlerini riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasır ALICI’ yı bağlayacaktır.

- ALICI, SATICI’ ya ait www.selinabanyo.com(internet sitesi) adresini kullanırken hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici ve zorlaştırıcı faaliyet (spam,virüsi Truva atı ..vb) işlemlerde bulunamaz.

- ALICI, kredi kartı ve/veya EFT-HAVALE ödemelerinde site içerisinde veya dışında SATICI tarafından bilgileri ilgili bankalar ile paylaşılmaktadır. ALICI’ nın alışveriş için kullandığı cihaz içerisinde key logger, virüs ve diğer kötü niyetli işlemlerden dolayı oluşacak zarardan dolayı SATICI sorumlu değildir.

- İşbu sözleşme içerisinde sayılan maddelerden bir veya birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeni ile cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, SATICI’ yı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ‘’ari’’ tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal neden ile olayın hukuk alanına intikal etmesi halinde, SATICI’ nın ALICI/ÜYE’ ye karşı Mesafeli Satış ve Üyelik Sözleşmelerine uyulmamasından ötürü tazminat talebi bulunma hakkı saklıdır.

7.CAYMA HAKKI

- ALICI sözleşme konusu ürünü teslim aldığı tarihten itibaren ondört (14) gün içerisinde SATICI’ ya bildirmek koşulu ile herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin bu Sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

- ALICI işbu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

7.1 CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

- ALICI’ nın özel istekleri doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

- ALICI’ nın sözleşme konusu ürünün siparişine istinaden yurt dışından ithal edilen ürünlerde ve cayma hakkı süresi dolmadan tüketici onayı ile hizmetin ifasına başlanan ürün sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

- ALICI, sözleşme konusu ürünü teslim aldığı tarihten itibaren ondört(14) günlük süre içerisinde cayma hakkını kullanmak ister ise sözleşme ürününü kullanmaması gereklidir. Kullanılmış ürünler de cayma hakkı kullanılmaz.

- ALICI, sözleşme konusu ürünü teslim aldığı tarihten itibaren ürünün ambalaj, bant, mühür, paket, montaj malzemelerinde bozulma yırtık veya kaybolma gibi durumlarda cayma hakkını kullanamaz.

- Cayma hakkı kullanımı mümkün olduğu hallerde, ALICI, sözleşme konusu ürünü cayma süresi içinde, işleyişine ve teknik özelliklerinde değişiklik ve bozulmalar meydana geldiği takdirde kanun gereği sorumludur. ALICI, bu durumlarda sözleşme konusu ürünün cayma hakkını kaybedebilir, SATICI tarafından deforme olmuş sözleşme ürünü kabul edildiği hallerde bozulma / değişiklik kadar indirim yapılır.

- Cayma hakkı bulunan hallerde ALICI’ nın cayma hakkını kullandığına dair açık bir bildirimi yasal 14 günlük süre içinde SATICI’ ya yöneltmiş (yukarıda belirtilmiş olan adreslere sözlü/yazılı olarak) olması yeterlidir. Cayma hakkının söz konusu süre içerisinde kullanılması durumunda, sözleşme konusu ürünün azami on (10) gün içerisinde, giderleri ALICI’ ya ait olmak üzere SATICI’ nın yukarıda belirtmiş olduğu adrese göndermesi zorunludur. www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresinden yapılan ürün iadeleri için anlaşmalı kargo firmaları belirtilmiş ise ALICI, ürünü ilçe dahilindeki veya haricindeki bir şubesinden gönderebilir, bu taktirde ALICI’ dan masraf alınmaz. Bu iade işleminde ürünün kutusu, ambalajı, varsa montaj elemanlarıyla beraber eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik ve hasarlı ürünlerde cayma hakkı kullanılmaz. Ayrıca vergi mevzuatı gereği, ALICI tarafından kanun gereği İade Faturası kesilmesi gereken hallerin yanı sıra sözleşme ürünü ile beraber iade edilecek olan fatura üzerinde, aşağıda belirtilen, iade ile ilgili bölüm doldurulup imzalanacaktır. Faturası kurumlar (tüzel kişiler) adına düzenlenen sözleşme konusu ürünlerin iadeleri, iade faturası kesilmediği taktirde kabul edilmeyecektir.

‘’ Ürünün iade edileceği adres, SATICI adresi / iade için teslim olunan kargo firması adresi’’

Yukarıda belirtilen gereklerin ALICI tarafından yerine getirilmesi kaydı ile, cayma bildiriminin SATICI’ ya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ürün bedeli ve varsa ürünün ALICI’ ya teslim masrafları, ALICI’ ya, Ürün’ ü satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde iade edilir.

ALICI’ nın Sözleşme ürünlerine ilişkin cayma süresi sonrasındaki kanuni hakları-sorumlulukları ile SATICI’ nın ALICI’ dan olan, ödül puanlarına, bedelsiz/indirimli/iskontolu ilişkin bulunanları da kapsamak üzere akdi ve kanuni tahsil-mahsup hakları dahil hak ve yükümlülükleri ayrıca mevcut ve geçerlidir.

8. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLAR

ALICI, sözleşme konusu ürün(ler)ün ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü taktirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini ALICI’ dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’ nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’ nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

9. ALICI’ NIN KANUNİ BAŞVURU YOLLARI-YETKİLİ YARGI MERCİLERİ

Bu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca yasa gereği her sene belirlenen parasal sınırlar dahilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, bu sınırları aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri görevli-yetkilidir. ALICI, bu çerçevede, kendisinin veya isterse SATICI’ nın yerleşim yerindeki(ikametgah adresi) Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri’ne başvurabilir.

 

ALICI, işbu Sözleşme’ de ve  www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresinde bulunan sipariş-sözleşme ön bilgilendirme yazılı tüm açıklamaları ve koşulları okuduğunu, sözleşme konusu Ürün/Ürünlerin temel özelliklerini-niteliklerini, satış fiyatını, ödeme şeklini, teslimat koşullarını ve www.selinabanyo.com adresinde bulunan ön bilgilendirme formu, iade ve garanti koşulları, teslimat koşulları sayfalarında yazan tüm hususlarda önceden bilgi sahibi olduğunu, tamamını www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresinde gördüğünü ve yine tüm bunlara elektronik ortamda teyit-onay-kabul-iznini vererek Sözleşme Ürün’ ü sipariş ederek işbu Sözleşme hükümlerini kabul, beyan ve taahhüt eder. Ön bilgilendirmeler ve işbu Sözleşme, ALICI’ nın SATICI’ ya bildirdiği yukarıdaki elektronik posta (mail) adresine gönderilmekte, anılan elektronik postada siparişin alındığı teyidi sipariş özeti ile birlikte ayrıca yer almaktadır.