Ön Bilgilendirme Formu

 

ALICI, işbu Ön Bilgilendirme Formu’nu www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresi ve firmaya ait olan mobil uygulamasındaki ortamda okuduğunu kabul ederek, ALICI ve SATICI arasında yapılacak Mesafeli Satış Sözleşmesinden önce, SATICI’ nın iletişim bilgilerini, siparişi verilen ürünün temel ve teknik özelliklerini, ürünün vergiler dahil satış fiyatını, ödeme şeklini ve bilgilerini, teslimat içeriklerini SATICI tarafından ALICI’ ya eksiksiz, tam ve doğru olarak yapıldığını kabul etmektedir.

1.TARAFLAR

1.1. SATICI

Ünvanı: Selina Yapı Malz. ve Tekstil. San.Tic.Ltd.Şti.

Adres: Mehmet Akif mh. İnönü cd. Gürler Sk. No:24 İkitelli/K.çekmece/İstanbul

Tel : 0(212) 570 65 77

Fax : 0(212) 570 65 73

E-posta: [email protected]

1.2. ALICI

Ad/Soyad/Ünvan:

Adres:

Tel :

E-posta:

ALICI, yukarıdaki 1.2. maddesine girmiş olduğu iletişim bilgilerini işbu sözleşme gereği eksiksiz ve tam olarak girdiğinin kabul ve beyan etmektedir. ALICI’nın 1.2 maddesine girmiş olduğu iletişim bilgilerinin eksik ve/veya yanlış olmasından ötürü sipariş ürünün yanlış adrese gitmesinden dolayı SATICI’ nın sorumluluğunda değildir.

2.KONU

İşbu satış sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formunun konusu, SATICI’ nın, ALICI’ ya(SİPARİŞ VEREN) satışını yaptığı ve aşağıda özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Satış Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nu kabul etmek ile ALICI, sözleşme konusu ürünün siparişini onayladıktan sonra sipariş ürününün bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul etmektedir.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürün Açıklaması      Adet        Birim Fiyatı           Ürün Ara Toplam Tutarı(KDV DAHİL)

Ürün/Ürünlerin cinsi, miktarı, makra-modeli satış bedeli yukarıda belirtilmiştir.

Ödeme Şekli: Kredi Kartı / EFT

Teslimat Adresi:

Sipariş Tarihi:

Teslimat Tarihi:

Fatura Adresi:

Ad-Soyad-Unvan:

Adres:

TCN/Vergi numarası:

Vergi Dairesi:

4. GENEL HÜKÜMLER

4.1 ALICI, Selina Yapı Malz.ve Tekstil San.Tic. Ltd.Şti. şirketin sahip olduğu www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresinden ve mobil uygulamasından sözleşme konusu ürünün temel niteliklerini, teknik detaylarını, ürünün satış fiyatını ve ödeme şeklini ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2 Sözleşme konusu ürün, ALICI’ nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ürün ile ilgili teslimat süresi dahilinde ALICI’ ya veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI’ dan farklı kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek adresteki kişi/kuruluşun teslim almamasından dolayı SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.

4.4 SATICI, sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, ürünün belirtilen temel ve teknik özelliklerine göre ve varsa montaj elemanlarını, garanti belgelerini, kullanım kılavuzları ile beraber teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 ALICI, sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit edeceğini kabul,beyan ve taahhüt eder. Sözleşme konusu ürünün ALICI’ nın internet sitesinde belirtilen ödeme şekillerinden istediği ödeme şekli ile ödemesi SATICI tarafında sağlanması şarttır. Herhangi bir sebep ile ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarından iptal edilir ise, SATICI ürün teslim yükümlülüğünden kurtulmuş olur.

4.6 ALICI, sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nın göstermiş olduğu adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI’ ya ait kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız kullanılması sonucunda sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşları tarafından SATICI’ ya ödenmemesi halinde, ALICI sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde tüm kargo giderleri ALICI’ ya ait olmak koşulu ile SATICI’ ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.7 SATICI, mücbir sebepler ve kargo işlemini engelleyecek hava muhalefeti, ulaşımın kesilecek olağan üstü durumlar da sözleşme konusu ürünü teslim edemez ise, söz konusu olağan üstü durumu ALICI’ ya bildirmek ile sorumludur. ALICI, siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün emsali ile değiştirilmesini, teslimat süresini engelleyici durumların ortadan kalma süresine kadar sözleşme konusu ürünün teslimatının ertelenmesi gibi durumların seçtiği biri ile sözleşmeyi devam ettirme hakkına sahiptir. ALICI, siparişi iptal ettirmesi halinde, SATICI, ALICI tarafından ödenmiş olan ürün bedelini, ödemiş olduğu kanal ile aynı yollarla 14 gün süre içerisinde ALICI’ ya iadesi yapılır.

4.8 Garanti Belgesi olan ürünlerde garanti süresi dolmadan veya dolduktan sonra arıza, bozukluk gibi durumlarda, ALICI, ürünü SATICI’ ya tamir edilmesi için gönderebilir, SATICI’ dan teksin servis iletişimi hakkında bilgi isteyebilir. Bu hallerde oluşabilecek kargo giderleri ALICI’ ya aittir. Garanti Belgesi olmayan ürünlerde üründe arıza veya bozukluk meydana geldiği durumlarda ALICI, ürünün tamir edilmesi için SATICI’ ya gönderebilir veya SATICI’ dan teknik servis iletişimi hakkında bilgi isteme hakkı bulunmaktadır.

4.9 Sözleşme konusu ürünün teslimatı sırasında kargo firmasının karşılaşacağı her türlü sorun nedeni ile, sözleşme konusu ürünün ALICI’ ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

4.10 SATICI, ürünün büyük ebatlı veya adet fazlası sipariş olduğu durumlarda, söz konusu ürün/ürünlerin teslimat adresine nakliye ve/veya kargo ile araç üzerinde teslim edilmesinden SATICI sorumludur. Yüksek katlı ve/veya şantiye ortamlarına teslim edilen ürün/ürünler araç üzerinden forklift, vinç gibi elmanlar ile alınması ve bu elemanları bedelleri ALICI tarafından karşılanacağını ALICI kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.11 Kargo ile teslim edilecek ürünleriniz kargoya verildiği zaman, kargo şirketi ve kargo takip numarası e-posta ve/veya telefonunuza gönderilecek mesaj yolu ile ALICI bilgilendirilecektir.SATICI bununla yükümlü değildir.

4.12 ALICI, kargo ile teslim edilen sözleşme konusu ürünü teslim alırken, ürünü kontrol etmek ile yükümlüdür ve üründe kargo firmasından kaynaklanan bir sorun fark ettiğinde, sözleşme konusu ürünü kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmak ile sorumludur. ALICI, söz konusu ürünün sorunlu olduğunu fark edip kargo yetkilisine tutanak tutturmaz ise, tüm sorumluluğun ALICI’ ya ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder, SATICI bu durumdan sorumlu tutulamaz.

5. ALICI’ NIN KANUNİ BAŞVURU YOLLARI-YETKİLİ YARGI MERCİLERİ

Bu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca yasa gereği her sene belirlenen parasal sınırlar dahilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, bu sınırları aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri görevli-yetkilidir. ALICI, bu çerçevede, kendisinin veya isterse SATICI’ nın yerleşim yerindeki (ikametgah adresi) Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri’ne başvurabilir.

6. BİLGİ

İşbu sözleşme ticari amaçlı yapılmaktadır.

SATICI: Selina Yapı Malz. ve Tekstil. San.Tic.Ltd.Şti.

ALICI:

 

TARİH:

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR