ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 1. Konu

İş bu sözleşmenin bir tarafında, Selina Yapı Malzemeleri ve Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi (bundan sonra ‘’Firma’’ diye anılacaktır), diğer tarafında; Selina Yapı Malzemeleri ve Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ nin kurduğu mobil aplikasyonu ve Selina Yapı Malzemeleri ve Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ nin sahibi olduğu https://www.selinabanyo.com (bundan sonra kısaca ‘’İnternet Sitesi’’ olarak anılacaktır.) internet sitesine üye olan veya olacak (bundan sonra ‘’Üye’’ olarak anılacak) kişi yer almakta olup işbu sözleşme, tarafların hak ve yükümlülüklerinin, internet sitesi veya mobil aplikasyonundan sunulan hizmetlerin, uygulamaların ve içeriklerin kullanılması, koşuların belirlenmesi amacı ile oluşturulmuştur.

 

 1. Statü

‘’Üye’’ lik statüsünün kazanılması adına, istenilen ‘’Üye’’ lik bilgilerini ve tespit edeceğiniz şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve /veya www.selinabanyo.com adresinde istenilen ‘’üyelik sözleşmesinin’’ gereği sözleşmeleri v.b onaylamanız ve [‘’Üyeliği Tamamla’’] butonuna basmanız yeterlidir. Ad-Soyad, elektronik posta adresi, Gsm numarası, T.C. kimlik numarası ve diğer zorunlu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmenizi rica ve yapılan hataları düzeltmenizi rica ederiz. Üyelik işleminin sona ermesinden sonra fark edeceğiniz hataları hesabım bölümünden ya da firmamızın internet sitesinden ‘’Online Destek’’ bölümünden destek alarak düzeltebilirsiniz.

 

 1. Hak ve Sorumluluklar

 • Firma, fiyatlar, sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutacaktır.
 • Firma, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, kaybolacak ve/veya ‘’Üye’’ nin üyelik sözleşmesini hazırlarken eksik gireceği bilgiler doğrultusunda firmanın vereceği hizmetlerin aksamasından dolayı ‘’Firma’’ sorumlu değildir.
 • Üyeler, ‘’Firma’’ yı ve firmanın sahip olduğu internet sitesinin diğer internet siteleri ile anlaşmazlık durumuna getirecek yazılım veya materyal barındırmayacağını, 3. Kişiler ile paylaşmayacağını, bu durumlardan ötürü oluşacak hukuki ve cezai yükümlülükleri kabul edeceğini peşinen beyan ve taahhüt eder.
 • ‘’Üye’’ bilgilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından veya paylaşılmasından (üye kendi bilgilerini başkasına vermesi, siteden çıkış yaparken güvenli çıkış yapmaması ve benzeri durumlardan) dolayı ‘’Firma’’ sorumlu değildir.
 • ‘’Üye’’, üyelik sözleşmesini okuyup veya okumayıp üyelik sözleşmesini onaylayıp ‘’Üye’’ statüsünü kazandıktan sonra; kişilerin haklarını zedeleyen, tehdit edici, yanıltıcı, saldırgan, ahlak dışı, kişilik haklarını zedeleyici, telif haklarını, ırkçı, ayrımcı, yasa dışı faaliyetleri içeren içerikleri paylaşmamayı, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına veya farklı uyruklu vatandaşı olduğu Yasalarına ve Uluslararası anlaşmalara aykırı mesaj ve yorum göndermemeyi, diğer üye ve kullanıcıların hizmetlerini etkileyecek şekilde davranmamayı, diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere veya yazılımlara zarar verecek programlar göndermemeyi, başkalarına ait bilgileri kayı etmemeyi ve kötüye kullanmamayı kabul edip beyan ve taahhüt eder.
 • ‘’Üye’’,  ‘’İnternet Sitesi’’ hizmetlerinden faydalanırken, internet sitesine ulaşımı adına  kullanmış olduğu bilgisayar, Mobil telefon, elektron cihazların, kablolu veya kablosuz her türlü internet erişiminin güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri almak zorundadır. Aksi taktirde ‘’Üye’’, kendi kişisel verilerinin ve üyelik bilgilerinin korunması hususunda ve internet sitesinin vermiş olduğu hizmetlerin faydalanamaması ve/veya aksaması konularında sorumluluğun tamamen ‘’Üye’’ ye ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • ‘’ Firma’’, gerekli gördüğü durumda süre sınırlaması olmadan sahip olduğu internet sitesinin faaliyetlerini geçici sürede veya tamamen durdurabilir. ‘’Firma’’, sahibi olduğu internet sitesinin faaliyetlerinin geçici sürede veya tamamen durdurmasından dolayı, ‘’Üye’’ statüsüne sahip veya 3. Kişilere karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Firma, www.selinabanyo.com (internet sitesi) adresinin içeriğinde yer alan logo, alan adı, satış modeli ve diğer tüm materyallerin ve bunlara ilişkin fikir haklarının lisans sahibidir. Firma’ nın bilgisi olmadan ticari veya kişisel amaçlarla sitede bulunan hiçbir bilgi veya materyal çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Firmanın izni olmadan farklı internet sitelerinde firmanın sahibi olduğu bilgi ve materyalların bütününün veya bir kısmının kullanılması veya link verilmesi yasaktır.
 • Üye, İnternet sitesinde üyelik statüsü kazandıktan sonra yapacağı her türlü işlemden kendisi sorumludur. Üyelik statüsünü tek taraflı fesih etse dahi, bu fesih işleminden önce yaptığı tüm işlemlerden sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 •  

 1. Gizlilik ve Güvenlik

 • Firma, internet sitesi üzerinden üyelerin ilettiği kişisel bilgileri ( Ad-Soyad, Adres, Telefon, Yaş, İlgi alanınız, T.C., E-posta gibi ‘’Üye’’ yi tanımlayıcı her türlü bilgi olup) 3.Kişilere açıklamayacaktır. Üye bu koşul altında kişisel bilgilerini ‘’Firma’’ tarafından kullanılmasını ve saklanmasını kabul etmektedir.
 • Üye, internet sitesinden vermiş olduğu Gsm numarasına ve E-posta adresine, Firma tarafından her türlü kampanya, reklam ve duyurulardan haberdar olması adına elektronik ileti gönderilmesini kabul eder. Firma tarafından gönderilen elektronik iletileri ‘’Üye’’ almak istemiyor ise internet sitesinde belirtilen elektronik posta ve/veya mesaj istemiyorum butonunu onaylaması yeterlidir.
 • ‘’Üye’’ nin kişisel bilgilerini, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.
 •  
 1. Mücbir Sebep
 • Firma, mücbir sebep sayılan durumlardan(tabii afetler, yangın, patlamalar, savaşlar, iç savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanları, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi mücbir sebep sayılan tüm haller) dolayı gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme gibi durumlar için ‘’Üye’’ tarafından firmaya herhangi bir ünvan altında tazminat talep edilemeyecektir.
 •  
 1. Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler
 • Firma, dilediği zaman sitede sunulan tüm hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını tek taraflı olarak kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler internet sitesinde yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek ‘’ÜYE’’ nin sorumluluğundadır. Üye, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmek ile değişiklikleri kabul etmiş sayılır. İşbu sözleşme ‘’ÜYE’’ nin tek taraflı beyanı ile değiştirilemez.
 •  

 1. Tebligat

 • İşbu sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma’ nın bilinen iletişim adresleri ve Üye’ nin Üyelik Formu’ nda belirttiği iletişim vasıtasıyla yapılacaktır. Üye, üye statüsü kazanırken belirtmiş olduğu tebligat adresinin geçerli olduğunu, üye adresinin değişmesi söz konusu olduğunda 5 gün içerisinde yazılı olarak Firma’ ya bildireceğini, aksi taktirde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 •  

 1. Uyuşmazlıklar ve Uyuşmazlıkların Çözümü

 • Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ ın defter, kayıt, belge, bilgisayar ve fax kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu kabul edilecek olup, ‘’ÜYE’’ bu kayıtlara itiraz edemeyeceğini kabul ve beyan eder.
 • İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından ve yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul(Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR